مشاهده خبر
21


ایلان ماسک: کسانی که از تسلا خارج میشوند به استخدام اپل در می آیند

اخیرا ایلان ماسک بنیان گذار و مدیر عامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس در مصاحبه ای جنجالی  اعلام کرده است اپل مهندسان ما را به استخدام خود در می آورد و همچنین نظر خود را در باره ورود اپل به بازار ماشین های هوشمند اعلام کرده است .

در این مصاحبه که از طرف یک روزنامه آلمانی ترتیب داده شده بود از او سوال شد که نظرش در مورد برخی از مهندسان مهم شرکت تسلا که به استخدام اپل درآمده‌اند، چیست؟ ایلان ماسک در پاسخ می‌گوید:"مهندسان مهم؟ آنها افرادی را استخدام کرده‌اند که ما اخراج کرده بودیم. ما همیشه به شوخی اپل را قبرستان تسلا خطاب می‌کنیم. در واقع اگر شما موفق به کار درتسلا نشوید به اپل می‌روید. شوخی نمی‌کنم."

از ماسک سوال شد که آیا برنامه‌های اپل در زمینه خودرو را جدی می‌گیرد؟ او به شوخی پاسخ داد: آیا تابه حال نگاهی به اپل واچ انداخته‌اید؟ در واقع او با لحنی این پاسخ را داد که بگوید همان بهتر که اپل به سمت خودرو بیاید چون در صنعت ساعت چیز خاصی نساخته است. او معتقد است که حرکت به سمت تولید خودرو  یک اقدام منطقی از سوی اپل برای ساخت یک محصول واقعا خلاقانه است.

او حتی با لحن طعنه آمیزی Apple Pencil و آیپد پرو جدید را مورد خطاب قرار داد و اعلام کرد، خلاقیت  به شکل تولید یک قلم جدید یا آیپد بزرگ‌تر چندان چیز خاصی نیست. او همچنین هشدار داد که خودروها بسیار پیچیده‌تر از گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند هستند.

 "ساخت خودرو این طور نیست که به یک تامین کننده مثل فاکس کان مراجعه کنید و بگویید برای من یک ماشین بساز!"

 در طی سال های گذشته اپل و تسلا مشغول استخدام کارکنان اخراجی یکدیگر بودند با این حال ایلان ماسک معتقد است که اپل با وجود ارائه پشنهاد پاداش 250 هزار دلاری و افزایش حقوق 60 درصدی موفق به جذب تعداد اندکی از مهندسان تسلا شده  اما در طرف مقابل تسلا 150 کارمند اپل را به جمع نیروهای خود اضافه کرده است

 

 

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |